Ajanda

Engelli Öğrenciler Hayallerindeki Kuşadası’nı Resme Yansıtacak

Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Engelsiz Engellileri Yaşatma Derneği tarafından ilçedeki okullarda okuyan engelli gençlerin gözünden “Hayalimdeki Kuşadası” resim yarışması düzenlendi.

Sosyal Politikalar Bakanlığı verilerine göre Türkiye nüfusunun yüzde 6,9’u engellilerden oluştuğunu söyleyen, dernek başkanı Mustafa Sorguç, “Böyle bir etkinliği düzenlemekteki amacımız, çocukların o aydınlık yüreklerinde engel olmadığını göstermek, farkındalığı arttırmak ve engelli öğrencilerin, üretme başarısını elde etmelerini sağlamak. Gelen her resim birbirinden güzel, anlamlı ve değerli olacak ve Kuşadası’nda önemsendiklerini bilecekler” dedi.

Resim yarışması hakkında bilgi veren dernek başkanı Mustafa Sorguç serbest teknik kullanılarak A3 resim kağıdına yapılacağını söyleyerek, “Yarışmaya katılacak resimler en geç 20 Ekim tarihine kadar dernek binasına ve yetkili kişilere teslim edilmesi gerekir. Teslim edilen resimler 23 Ekim tarihinde İbramaki Sanat Galerisi’nde sergilenecek ve bir gün sonra 24 Ekim tarihinde ziyaretçilerin değerlendirmesi ile dereceye girenler belirlenecek. Bu konuda bizlere desteğini esirgemeyen başta Kuşadası Belediyesi olmak üzere İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine de ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

sesgazetesi.com.tr

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu