Ajanda

Erzurum Bakırcılar Çarşısı’nda ‘Ahilik Haftası’ Etkinliği Düzenlendi

Erzurum’un en eski ve köklü çarşılarından birisi olan Bakırcılar, aynı zamanda sayıları hızla azalan bir çok kadim mesleğe de mekan olan bir yer. Ahilik haftası nedeniyle engelli bireyler, Bakırcılar Çarşısı’nda birlik ve beraberliği pekiştirmeyi hedefleyen bir etkinlik düzenledi. Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri evlerinde yapılan lokma tatlısını esnafa dağıtarak gönüllerini kazanmaya çalıştılar, onların Ahilik Haftasını kutladılar.

Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Abdullah Keleş, özünde irfan, ilim, bilgi ve öğrenme esasları bulunan ahilik kültürünün yaşanmasına katkıda bulunmak için bir araya geldiklerini belirterek, “Üyelerimizle birlikte Erzurum’un en eski çarşılarından birisi olan Bakırcılar’da hem esnafımızla selamlaşmak hem de onların Ahilik Haftası’nı kutlamak için evlerimizde yaptığımız lokma tatlısını ikram ettik. Burada ayakta durmaya çalışan ve bir çoğu mesleklerin son temsilcisi olan esnaf arkadaşlarımızın gönlünü almak istedik” dedi.

Yapılan lokma tatlılarını Bakırcılar Çarşısı’nda bulunan tüm esnafa ve müşterilere ikram eden Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri benzeri aktivelerinin devam edeceğini belirtti.

İHA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu