Sosyal Sorumluluk

Eskişehir’de, Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi Açılıyor

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un ‘Vizyon Projeleri’ içinde yer alan Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi’nin açılışı, 25 Temmuz Salı günü 17:30’da yapılacak. 5 katlı Yaşlı Bakımevi, 135 yatak kapasiteli olacak. Başkan Kurt’un vizyon projeleri arasında yer alan yaşlı bakım merkezinin çalışmaları tamamlandı.

İşadamı Lütfü Yüksel’in desteği ile hayata geçirilen yaşlı bakım merkezine, Odunpazarı Belediye meclisinde oy birliği ile alınan kararla Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi adı verildi. Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi’nin açılışı 25 Temmuz Salı günü saat 17:30’da törenle yapılacak.

“135 Yatak Kapasiteli”

Vadişehir Mahallesi Tekinalp Caddesi No:73 adresinde bulunan Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi, 135 yatak kapasiteli olacak. 56 odanın bulunduğu yaşlı bakım merkezinde 55 yaş ve üzeri kıdemli vatandaşlar kalacak. 7 gün 24 saat yatılı hizmet verecek olan Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi, 6000 m2 bir alana sahip. 5 katlı binanın bodrum katında; mutfak, mescit, çamaşırhane ve soğuk hava depoları buluyor. Binanın zemin katında karşılama lobisi, idari bölüm, sağlık birimi ve yemekhane yer alırken birinci katta, aile görüşme odaları, toplantı ve etkinlik odaları, geriatri servisi; geriatri servisinde ise yatağa bağımlı günlük yaşamsal faaliyetlerini yürütemeyen kıdemli vatandaşlar için bakım birimi olacak. Binanın üst iki katında ise 4’ü tek kişilik olmak üzere 56 yatak odası var. Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi’nde hemşireler, acil tıp teknisyenleri (ATT), psikolog ve sosyal hizmet uzmanının yanı sıra aşçı, mutfak personeli, misafirlerin kişisel bakımları ile ilgilenecek yaşlı bakım personelleri görev yapacak. Sağlık birimi ise kıdemli vatandaşların 7 gün 24 saat sağlık kontrolleri ve sağlık takibini yapacak. Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi’nde kıdemli vatandaşlar için müzik, tiyatro atölyelerinin yanı sıra çeşitli branşlarda kurslar açılacak.

“Açılışa Tüm Hemşehrilerimiz Davetlidir”

Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi çalışmaları ile yakından ilgilenen Başkan Kurt, sık sık çalışmaları yerinde incelemek ve yetkililerden bilgi almak için merkeze gitti. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kazım Kurt, hemşehrilerine verdiği sözleri yerine getirmeye devam edeceklerini söyledi. Yaşlı bakım merkezi çalışmalarında kendilerine destek verdiği için Lütfü Yüksel’e teşekkür eden Başkan Kurt, “Kıdemli vatandaşlarımızın yatılı olarak 7 gün 24 saat bakımını yapacağımız Odunpazarı Belediyesi Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi’mizin açılışını 25 Temmuz Salı günü saat 17:30’da törenle yapacağız. Tüm hemşehrilerimizi merkezimizin açılışına davet ediyorum” dedi.

eskisehir.net

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu