Sosyal Sorumluluk

Görme Engelli Yaren, Braille Alfabeli Kur’an-ı Kerim’e Kavuştu

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İzani Turan, görme engelli Yaren’in isteğini yerine getirerek kendisine Braille alfabeli Kur’an-ı Kerim hediye etti. TDV Genel Müdürü İzani Turan, “Hediyem Kitap Olsun” projesi kapsamında Rize Ömer Halaç Engelliler Okulu’ndaki kitap bağışı programına katıldığı esnada görme engelli Yaren’in Braille alfabeli Kur’an-ı Kerim isteğiyle karşılaştı.

Kur’an okumayı çok sevdiğini ve rahatlıkla okuyabileceği Kur’an’ı olmadığını ifade eden Yaren, Genel Müdür Turan’dan Braille alfabeli Kur’an-ı Kerim isteğinde bulundu. Turan, görme engelli öğrenci Yaren’e Braille alfabeli Kur’an-ı Kerim göndererek isteğini yerine getirdi.

Minik Yaren’e ve okul kütüphanesine hediye edilen Braille alfabeli Türkiye Diyanet Vakfı yayınları, TDV Rize Şubesi Kadın Kolları tarafından teslim edildi.

Hediye edilen Braille alfabeli Kur’an-ı Kerim’i büyük bir sevinçle teslim alan Yaren, “Braille alfabesiyle yazılmış Kur’an-ı Kerim’i okumak benim için çok büyük bir mutluluk. Artık bundan sonra rahatlıkla Kur’an okuyabileceğim. Hediyeleri için Türkiye Diyanet Vakfı’na çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

diyanethaber.com.tr

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu