Sosyal Sorumluluk

Hakkari Valisi, Sosyal Medyadan Ulaşan Kas Hastası Kardeşleri Ziyaret Etti

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, kendisine sosyal medyadan ulaşarak yaşadıkları zorlukları ileten kas hastası kardeşlere akülü tekerlekli sandalye hediye etti, yollarının asfaltlanması için talimat verdi.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmeye göre, ilçede ikamet eden kas hastası kardeşler Arjin ve Samet Baysal, yaşadıkları zorlukları sosyal medya üzerinden Çelik’e ileterek yardım talep etti. Kardeşlerin talebine kayıtsız kalmayan Çelik, ihtiyaçlarını yerinde görmek ve yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulmak için aileyi ziyaret etti.

Aile bireyleriyle sohbet edip kardeşlere akülü tekerlekli sandalye hediye eden Çelik, evin önünden geçen yolun asfaltlanması için ilgili birimlere talimat verdi. Çelik, her zaman halkın hizmetinde olduklarını ve devletin her konuda vatandaşın yanında olduğunu söyledi.

Sorunlara çözüm bulmak için imkanlar dahilinde gayret ettiklerini, engelli bireylere yönelik herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirten Çelik, “Birbirimizin hayatını kolaylaştırmak için saygı, sevgi ve empatiye ihtiyacımız var. Sizlerin mutluluğu benim için çok önemli. Herhangi bir konuda destek veya yardıma ihtiyacınız olduğunda Valilik makamımız ve devletimizin tüm kapıları, diğer tüm Hakkarili hemşerilerimiz gibi size de açıktır. Hiçbir hemşerim bize ulaşmaktan çekinmesin” diye konuştu.

Baysal ailesi de desteğinden ve duyarlılığından dolayı Çelik’e teşekkür etti.

AA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu