EğitimEtkinlikler

Kamu Personeline Engelli Bireylere Karşı Davranış Eğitimi Verildi

Çankırı’da hayata geçirilen ‘Engelli Bireylere Yönelik Tutum ve Davranışlar Eğitici Eğitimi’ ile kamu personeli, engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılamayı öğreniyor.

Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar’ın öncülüğünde hayata geçirilen ‘Engelli Bireylere Yönelik Tutum ve Davranışlar Eğitici Eğitimi’ projesi ile kamu kurumlarındaki personellere engelli bireylerin toplumsal hayata katılımındaki güçlüklerin giderilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla eğitim verildi. Türkiye’de ilk olarak Çankırı’da hayata geçirilen proje çerçevesinde 5 bin 670 personele eğitim verildi.

“Türkiye’de ilk kez Çankırı’ya nasip oldu”

Proje ile ilgili bilgi veren Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulhaluk Longa, “Engelli bireylerin sosyal hayatta daha çok yer almaları, huzur ve refahlarının artması için ‘Engelli Bireylere Yönelik Tutum ve Davranışlar Eğitici Eğitimi’ni hayata geçirdik. Bu çalışmayı uygulamak Türkiye’de ilk kez Çankırı’ya nasip oldu. Eğitimlerimiz tüm kamu kurumlarına yayılmaya başladı. Hızlı bir şekilde eğitim planı yaparak ilimizde kamuda görevli tüm personele eğitim verdik. Eğitimlerde 5 bin 670 personele ulaştık” dedi.

Kaynak: İHA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu