Sosyal Sorumluluk

Kastamonu’da Tekerlekli Sandalyeli Birey İçin Yol Çalışması Yapıldı

Evinden ana yola kadar, yaklaşık 200 metrelik bölümün düzgün olmaması nedeniyle akülü tekerlekli sandalyesiyle sokağa çıkarken zorluk çeken engelli birey için devlet harekete geçti. O bölüm asfaltlandı, engelli birey de hayata bağlandı.

“6 Ay Önce Memleketine Döndü”

İstanbul’da motosikletle kuryelik yaparken, 2018’de geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan 41 yaşındaki Çetin Zorbozan’ın iki bacağı dizinin üzerinden kesildi. Zorbozan, 6 ay önce eşi ve 2 çocuğuyla Kastamonu Hanönü ilçesine bağlı Yenice köyündeki baba evine döndü. Zorbozan, evi ile ana yol arasındaki yaklaşık 200 metrelik bölümün düzgün olmaması nedeniyle akülü tekerlekli sandalyesiyle sokağa çıkarken zorluk çekti.

“Artık Eşime, Dostuma Gidebileceğim”

Köyde yolların asfaltlandığı sırada muhtar Kazım Zorbozan ve İl Genel Meclisi Üyesi Metin Yamalı, engelli bireyin evinin yolunda da inceleme yaptı. Yaşadığı sorunun İl Özel İdaresine bildirilmesi üzerine Zorbozan’ın evinden ana yola kadarki bölümün de asfaltlanması kararı alındı. Yol, iş makinesiyle düzeltildikten sonra İl Özel İdaresi ekiplerince asfaltla kaplandı. Zorbozan “Sağ olsunlar, artık eşime dostuma, camiye gidebileceğim” dedi.

“Yeniden Hayata Kavuştum”

Yolun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Zorbozan, “Valimiz yolumuzu yaptırdı. Valimize, İl Özel İdare Genel Sekreterimize teşekkür ederim. Yeniden hayata kavuştum” diye konuştu.

Güneş

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu