Sosyal Sorumluluk

Kırıkkale’de Sena, Mutlu Gününde Akülü Tekerlekli Sandalyesine Kavuştu

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde yaşayan serebral palsili 14 yaşındaki Fatma Sena, hayalini kurduğu akülü tekerlekli sandalyesine kavuşmasıyla sevinç gözyaşları döktü. Küçük kızın sevinci yürekleri ısıttı.

“Başkanın ince davranışı”

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde ikamet eden doğuştan serebral palsili Fatma Sena Çekirdek, akülü tekerlekli sandalye isteğini kendisini evinde ziyaret eden Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’a iletti. Türkyılmaz, kısa sürede temin ettiği akülü tekerlekli sandalyeyi Fatma Sena’ya hediye etti.

“Başkanın sena ile diyaloğu”

Hayalini kurduğu sandalyesine kavuşan Fatma Sena, sevinç gözyaşları döktü. Türkyılmaz yaptığı açıklamada, sandalyesini kullanmaya başlayan Fatma Sena’nın çok mutlu olduğunu söyledi. 27 Ekim’de düzenlenecek konsere Fatma Sena ile birlikte katılacaklarını anlatan Türkyılmaz, “Fatma Sena’yı ziyarete geldiğimde dedi ki ‘Başkanım ben akülü araba istiyorum. Sokakları gezmek ve sizin programlarınıza gelmek istiyorum. Yahşihan’ı daha iyi gözle görmek istiyorum’. Biz de dedik ki ‘Fatma istiyorsan bizden bunu gerçekleştirelim’ dedik. Fatma çok mutlu oldu. Bugünden itibaren 14 yaşında Fatma. İlk defa akülü arabası oluyor. Çok istedi bir dilek tuttu, o dileği de Cenab-ı Allah gerçekleştirdi. Fatma’nın da şöyle bir özelliği var. Bütün şarkıları ezbere biliyor, konserleri kaçırmıyor. 27 Ekim’de Fatma’ya söz verdik. Ömer Şahin ve Duygu Kutlu’yu getirip, Fatma da arabasıyla o konsere katılacak” dedi.

“Annenin tarifsiz mutluluğu”

Fatma Sena’nın annesi Sabriye Çekirdek, kızının tek hayalinin dışarı da gezmek olduğunu belirterek, akülü sandalye alarak hayalini gerçekleştiren belediye başkanı Osman Türkyılmaz’a teşekkür etti.

Gözyaşlarına hakim olamayan Fatma Sena Çekirdek ise, belediye başkanına teşekkür etti.

boluolay.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu