Haberler

Kocaeli Engelliler Derneği: “Çalışmalar Bize Danışılsın”

Kocaeli Engelliler Derneği Başkanı Mehmet Ata Doğan, engelliler adına yapılan çalışmaların engelli bireylerin aileleri ile birlikte yürütüldüğünde güzel sonuçlara ulaşıldığını belirtti.

Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonu, engelliler ile ilgili yapılan çalışmalarını kamuoyuna duyurmak ve farkındalık sağlamak amacıyla İzmit Fuar İçi Sivil Toplum Merkezinde bir araya geldi. Programda İzmit Belediyesi tarafından yapılan YADEV, Otizm Spor ve Yaşam Evi, Kısa Mola Projeleri, Sosyal Hizmetler Müdürü Yasemin Gözkonar Kahveci tarafından tanıtıldı. Tanıtım ve bilgilendirme toplantısına Kocaeli Engelli Dernekleri Başkanı Mehmet Ata Doğan ve İzmit Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürü Yasemin Gözkonar Kahveci’nin yanı sıra İzmit Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Selçuk Tanrıkulu, Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği, Kocaeli Bedensel Engelliler Derneği, Kocaeli Engelsiz Spor Kulübü Derneği gibi birçok engelli kurum ve kuruluşlar katıldı.

“Engelliler ve Aileleri İçin Projeler”

Yaşama Destek Evi Projesi’nde özel gereksinimli olan bireylerin bakımlarını yükseltmek, öz bakım, bulaşık yıkama gibi temel ihtiyaçlar engelli bireylere öğretmek, Egzersiz ve ritim faaliyetleri, Engelli bireylerin yakınlarına sosyal destek ve gelecekte özel bireylerin meslek sahibi olması gibi çalışmalar sağlanıyor. Kısa Mola Projesinde ise ailelerin engelli bireylerini kısa süreliğine bırakabileceği ve ücretsiz eğitim görebileceği yaşam merkezi olacak. Otizm Spor ve Yaşam Evi Projesi’nde spor faaliyetleri, duyu bütünleme eğitimi, bireysel beceri geliştirme faaliyetleri gibi çalışmalar yer alacak.

“Yeni Bir Vizyon”

İzmit Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürü Yasemin Gözkonar Kahveci, “Öncelikle Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in de selamlarını iletiyorum. Biz İzmit Belediyesi sosyal devlet hizmetleri müdürü olarak, yeni bir vizyon ile çalışmalarımızı sürdürmeye başladık. Ama pandemi özellikle engelliler için dezavantajlı bir süreçti. Pandemi sürecinde bireylere nasıl yardımcı olabiliriz bunların çalışmalarını gerçekleştirdik. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Birlikte Ürettiğimizde Güzel”

Kahveci’nin ardından konuşan, Kocaeli Engelli Dernekleri Başkanı Mehmet Ata Doğan, “İzmit Belediyesi’ne desteğinden ve yaptığı çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederiz. Bizim en memnun olduğumuz konu çalışmalar yapılmadan önce bize danışılması. Engelli bireylerin ailelerinin fikirlerinin alınması oluyor. Birlikte çözümler ürettiğimizde gayet güzel sonuçlar alıyoruz” dedi.

Kocaeli Gazetesi

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu