Eğitim

Kocaeli’de, İSU Genel Müdürlüğü’nden Personeline İşaret Dili Eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, işitme engelli bireylerin iletişim konusunda yaşadıkları engellerin kaldırılması ve kamu hizmet noktalarında hayatlarını kolaylaştırabilmek için personeline yönelik “Türk İşaret Dili Eğitimi” düzenliyor.

“İşaret Dili Eğitimi ile Çözüm Odaklı Yaklaşıma Katkı Sağlayacaklar”

“Mutlu Şehir Kocaeli” vizyonuyla Kocaeli genelinde altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam eden İSU Genel Müdürlüğü, abone memnuniyetinin arttırılması için personelin gelişimine yönelik kurum içi eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda, işitme engelli bireyler ile iletişim kurulması ve kurumsal işlemlerinin çözüm odaklı yaklaşımına katkı sağlamak amacıyla personel, işaret dili eğitimi alıyor.

Alanında uzman işaret dili tercümanı ve eğitim personeli tarafından hafta içi bir tam gün olarak gerçekleştirilen eğitimlere; vatandaşlar ile bire bir iletişim halinde olan güvenlik, abone hizmetleri ve idari hizmet personeline eğitim veriliyor. Eğitime; İlçe Şube Müdürlükleri, Abone İşleri Dairesi Başkanlığı, Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Dairesi Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanlığı birimlerinden katılım sağlanıyor.

“Empati ve Çözüm”

İSU Genel Müdürlüğü eğitim salonunda verilen “Türk İşaret Dili Eğitimi” ile İSU’nun hizmetlerinden engelli bireylerin en iyi şekilde faydalanmaları, istek ve sorunlarının ivedilikle anlaşılıp çözüme kavuşturulması ve böylece engelli bireylere yönelik hizmet kalitesinin arttırılması amaçlanıyor.

Gölcük Haber

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu