Ajanda

Kütahya Valiliği, İftar Programında Engelli Bireyleri Konuk Etti

Kütahya Valiliği, düzenlediği iftar programıyla engelli bireyleri ve ailelerini konuk etti. Vali Vekili Mustafa Güney ve Vali Ali Çelik’in eşi Neziha Çelik’in de konuklarını yalnız bırakmadığı iftara çok sayıda kişi katıldı.

Ramazan ayının ibadet, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik ayı olduğunun altını çizen Vali Vekili Mustafa Güney, katılımlarından dolayı teşekkür etti. Güney, depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yaralılara da şifa temennisinde bulundu.

Engelli bireylerin ve ailelerinin her zaman yanlarında olduklarına dikkat çeken Güney, “Amacımız engelli kardeşlerimizin sorunlarını en kısa zamanda çözmek. Devletimizin hedefi de bu. Engelli bireylerimiz de engelsiz bireylerimizin yaptığı her işi yapsın, eğitimin tüm imkanlarından yararlansın, istihdam sağlansın. Bu haklardan engelsiz bireyler ne kadar yararlanıyorsa engelli bireyler de yararlansın. Yönetim kadrosunda olsun, siyasette olsun, bütün partilerden inşallah adaylar çıksın, engellilerin sesi daha yüksek şekilde duyulsun” diye konuştu.

İHA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu