Ajanda

Manisa’daki Yaz Kuran Kursu’nda Öğrencilere Şehitler ve Gaziler Anlatıldı

Manisa’nın Turgutlu ilçesindeki Hacı Ramazan Camii’nde gerçekleşen etkinlikte, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat büro sorumlusu başkan Ahmet İlter ve üyeleri, Yaz Kuran Kursu öğrencileriyle bir araya geldi. Etkinlik kapsamında öğrencilere vatan, bayrak, millet sevgisi üzerine bilgiler verildi ve şehitlik ile gazilik kavramları anlatıldı. Ayrıca, Turgutlu’nun şehitleri ve gazileri de slayt sunumu ile tanıtıldı.

Yaklaşık 2 saat süren sunum ve anlatımların ardından, Camii İmam Hatibi ve kurs öğrencileri tarafından tüm şehitler ve vefat etmiş olan gaziler, okunan dualarla anıldı. Daha sonra, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat büro sorumlusu başkan Ahmet İlter ve üyeleri, kurs gören öğrencilere kek ve meyve suyu ikramında bulundu ve aynı zamanda Türk Bayrağı hediye ettiler.

Camii İmam Hatibi Recep Tosun, etkinlik sonrasında yaptığı açıklamada, şehit yakınları ve gaziler tarafından camilerde dini konuların yanında milli konuların da çocuklara anlatılmasının önemine vurgu yaptı. Bu tür etkinliklerin, vatan, millet, bayrak, şehitlik ve gazilik sevgisi gibi milli değerlere olan hassasiyeti artırdığını belirterek, şehit yakınlarına ve gazilere teşekkür etti.

kapsamhaber.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu