Engelli HaklarıHaberlerVideo Galeri

Milletvekili Faruk Sarıaslan Engellilerin İkramiye Taleplerini TBMM’de Duyurdu

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, engelli bireylerin aylıklarının iyileştirilmesi, muayene katkı payından muaf tutulmaları ve bayram ikramiyesi taleplerini TBMM Genel Kurulunda dile getirdi. Ayrıca da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık’a önerge ile sordu.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın, Anayasanın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. ve 99. Maddeleri uyarınca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla arz ederim.

27/03/2023

Av. Faruk SARIASLAN
Nevşehir Milletvekili

Engellilerimiz 1,594 TL engelli aylığı almaktadır. Ülkemizde yaşanan yüksek enflasyon karşısında çok düşük seviyede kalan engelli aylıkları ve muayene katılım payı ücreti engelli vatandaşlarımızın mağduriyetine yol açmaktadır. Ülkemizde yaklaşık 10 milyon engelli vatandaşımız bu sorunları yaşamaktadır. Engelli aylıklarının iyileştirilmesi ve muayene katkı payından muaf tutulması ‘Sosyal Devlet’ olmanın gerekliliklerindendir. Ayrıca engelli vatandaşlarımız bayram ikramiyesi talep etmektedir.

Bu bağlamda,

1- Ülkemizde yaşanan yüksek enflasyon karşısında çok düşük seviyede kalan engelli aylıklarının iyileştirilmesi için yeni bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?

2- Engellilerin muayene katkı payından muaf tutulması için bir çalışmanız var mıdır?

3- Engelli bireylere bayram ikramiyesi verilmesi için bir çalışmanız var mıdır?

Faruk SARIASLAN YouTube

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu