Ajanda

Muğla’da, Engelli Bireylerin Katılımıyla Parti Düzenlendi

Bodrum Sağlık Vakfı, Muğla Bölgesinde açılan ve özel gereksinimli bireylere kafe ve plaj işletmesi ile hizmet veren ilk engelsiz plaj olan Özgür Plaj’da parti düzenledi. Bodrum’a tatile gelen ya da Bodrum’da yaşayan her özel gereksinimli bireyin ücretsiz yararlanma imkânı bulduğu, özel gereksinimli bireylerin denize taşınmasını sağlayan özel şezlonglar, ahşaptan denize uzanan bir yürüyüş parkuru, tutunarak denize girebilmelerini sağlayacak korkuluklar ve Belediye Cankurtaran Ekibi ile alınan güvenlik tedbirleri sayesinde bireylerimizin özgürce hareket imkanına kavuşturulması Bitez’de bulunan Özgür Plaj’da sağlanıyor.

Bodrum Sağlık Vakfı 2015 yılından bu yana Özgür Plaj’da düzenlediği etkinliklerde öğrencilerin fiziksel hareket imkânı kazanarak sosyalleşmesini amaçlıyor. Plajda düzenlenen Özgür Plaj partisinde her yaştan özel gereksinimli birey, aileleriyle birlikte plajda yemek yiyip, dans edip, gönüllerince eğlenip denize girme imkânı buldu. Etkinlik sonunda sponsor ve destekçilere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Özel Milas El Ele Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin de davetlisi olduğu etkinlikte özel gereksinimli bireyler ve aileleri evlerinden vakfa ve belediyeye ait ücretsiz servislerle alınıp plaja getirildi ve etkinlik sonunda tekrar evlerine bırakıldı.

kenttv.net

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu