Sosyal Sorumluluk

Nevşehir Belediyesi’nden Engelli Park Yeri Çalışması

Nevşehir Belediyesi, engellilerin cadde ve sokaklarda sıkıntı yaşamaması için bir takım düzenlemeler yaptı. Bu kapsamda Nevşehir Belediyesi, engelli bireyler için çarşı merkezinde araç park yeri tahsis etti.

“Otopark Yeri Belirlendi”

Sosyal belediyecilik çalışmaları ile örnek projelere imza atan Nevşehir Belediyesi engelli bireyleri unutmadı. Belediye tarafından şehrin bazı bölgelerinde, yeniden düzenlenen cadde ve sokaklarda engelli araçları için otopark yeri belirlendi.

Yollar yapıldıkça engellilere yönelik otopark alanı belirleme çalışmasının devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Savran, engelli park alanlarının sadece onlara özel olduğunu ifade etti.

Günlük hayatta zorluklarla boğuşan engellilerin park yerlerini işgal etmenin büyük yanlış olduğunu vurgulayan Savran, “Toplumun yüzde 12’sini oluşturan kesimin sosyal ve ekonomik hayata katılımı için de özel proje ve çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Nevşehir Belediyesi’nin engellilere yönelik hayata geçirdiği çalışmaları beğendiklerini ileten bireyler, bu doğrultuda engelli park yerlerine park eden araç sahiplerinin toplum olarak da ikaz edilmesi gerektiğini ifade etti.

“Afrin Gazisi Didinmez’den Başkan Savran’a Teşekkür”

Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimler Derneği Nevşehir İl Temsilcisi Afrin Gazisi Zeki Didinmez, yaptığı açıklamada; “Kısa bir süre önce engellilerin ilimizde yaşadığı otopark sıkıntısını hesabımdan yaptığım paylaşımla dile getirmiştim. Konuyla alakalı Belediye Başkanımız Mehmet Savran, konunun biran evvel çözüme kavuşturulacağının sözünü vermişti ve bu konuda çalışmalar şehrimizde başlamış, kendisine teşekkür ederim. İnşallah vatandaşlarımız da bu işaretlere uyarak engelli yerine park etmezler. Bundan sonra artık görev bizlere düşüyor. Ben buradan hassasiyetleri için değerli Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Savran’a şahsım ve tüm engelli bireyler adına teşekkürlerimi ifade ediyorum” dedi.

FİB Haber

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu