Eğitim

Osmaniye’de, Görme Engelli Öğrenciler Mezun Oldu

Osmaniye İl Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Zafer Camii Görme Engelliler Kursu’nda eğitim alan öğrencilerden Zahide Akbulut, Adana Oğuz Kağan Köksal Görme Engelliler Okulu’ndan mezun oldu. Osmaniye İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü ile Altı Nokta Körler Derneğinin de katıldığı mezuniyet programında, duygusal anlar yaşandı ve öğrencilerin azmi ve başarısı bir kez daha ortaya çıktı.

Mezuniyet programı, engelli öğrencilerin gösterdiği kararlılık ve başarı ile dolu bir atmosfere sahne oldu. Programda, engellerin aşılabileceği ve özel çocuklara olanaklar sağlandığında engellerin ortadan kalktığı bir kez daha gözler önüne serildi. Öğrencilerin gösterdikleri azim ve çaba, engelli bireylere verilen desteklerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurguladı.

Mezuniyet programının sonunda, özel çocuklara hediyeler takdim edildi. Bu jest, başarılı olan öğrencilerin asıl engelin kalplerde olduğunu gösterdi. Kalplerdeki engellerin kalkmasıyla birlikte hiçbir engelin gerçek anlamda var olmadığı bir kez daha kanıtlandı. Müftülük yetkilileri, engelli bireylerin başarılı olabilmesi için toplumda farkındalık oluşturulması, onlara imkanlar sağlanması ve kalplerdeki engellerin kaldırılması büyük önem taşıdığını belirtti.

medyagazete.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu