Sosyal Sorumluluk

Otizm Spor ve Yaşam Evi, Kocaeli’de İlk Olacak

İzmit Belediyesi’nin Yahyakaptan Mahallesi’nde inşa ettiği Otizm Spor ve Yaşam Evi’nde çalışmalar devam ediyor.

Yaklaşık 5 dönüm alan üzerinde 1560 metrekare kapalı alan olarak yapımı devam eden tesiste incelemeler yapan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bu merkezi çok önemsediklerini söyledi.

“Bahçede Etkinlik Yapılacak”

Öncelikle otizmli bireylerin, sonrasında da tüm engelli grupların ihtiyaç duyduğu fiziksel aktiviteleri gerçekleştirebilecekleri; otizmli bireylere ve ailelere umut olacak Otizm Spor ve Yaşam Evi’nde son dokunuşlar yapılıyor. Merkez, iç tefrişi de tamamlandıktan sonra uzmanlar eşliğinde hizmete girecek.

Kocaeli’de ilk olarak bu merkezde spor aktivitelerinin yoğun olarak yapılacağı bahçe alanımız da bulunuyor. Bahçe alanında golf oyun alanı, kum ve su oyun alanları, hobi bahçesi, engelli oyun parkı, basketbol sahası, bisiklet yolu ve tırmanma tepecikleri gibi alanlar olacak.

“Açılış Bahar Döneminde”

Merkezle ilgili değerlendirme yapan Başkan Hürriyet, “Engelli çocuklarımız ve engelli bireylerimiz için Kocaeli İzmit’te olmayan yeni yeni projeler üretmeye çalışıyoruz. Onlara dokunan projelere hayat vermeye çalışıyoruz. Çocuklara alanında uzman özel eğitmenler ve ergoterapistler eğitim verecek. Merkezde son mobilyalar da geldikten sonra uzman personelimizin de sınav ile alımı gerçekleştikten sonra burayı bahar döneminde faaliyete geçirmiş olacağız” dedi.

Özgür Kocaeli

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu