EğitimVideo Galeri

Özel Eğitim Öğrencilerine Bireyselleştirilmiş Program Yayımlandı

Özel eğitim ihtiyacı olan 450 binin üzerindeki öğrencinin eğitimini desteklemek için okullarda uygulanmak üzere bireyselleştirilmiş eğitim programı kılavuzu yayımlandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bakanlık olarak önceliğimiz özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin akranlarıyla birlikte kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimi almaları” dedi.

Özer, yaptığı yazılı açıklamada, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin eğitimlerinin desteklenmesinin ve eğitim hizmetlerinin niteliğinin artırılmasının öncelikli hedefleri olduğunu belirtti.

Türkiye genelinde toplam 453 bin 29 özel eğitim ihtiyacı olan çocuğa eğitim verildiği bilgisini veren Özer, “306 bin 469’u kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla örgün temel ve ortaöğretim kurumları içinde, 57 bin 413’ü özel eğitim okullarında, 77 bin 602’si özel eğitim sınıflarında, 993’ü hastane sınıflarında, 10 bin 552’si evde eğitim kapsamında. Bakanlık olarak önceliğimiz özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin akranlarıyla birlikte kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimi almaları” dedi.

Özer, özel eğitim anaokulunu 81 ile yaygınlaştırdıklarını ve sayılarını 140’a çıkardıklarını da aktardı.

Milliyet

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu