Sosyal Sorumluluk

Seyhan’da, Yaşlı ve Engelli Bireylere ‘Evde Temizlik Hizmeti’ Veriliyor

Doğumdan ölüme, yaşamın her anında vatandaşların ihtiyaç duyduğu her alanda hizmet veren Seyhan Belediyesi, yardım edecek kimsesi olmayan, kendi başına evinin temizliğini gerçekleştiremeyen yaşlı, hasta ve engelli bireylere evde temizlik hizmeti ile yardım ediyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan “Evde Temizlik” ekipleri, gelen talepler doğrultusunda engellilik, sağlık sorunları ya da yaşlılık nedeniyle evinin temizlik işlerini yapamayan, bu işler için yardım edecek kimsesi bulunmayan vatandaşların evlerini dip bucak temizleyerek hijyenik hale getiriyor. Kullanılan tüm temizlik ürünlerinin belediye tarafından karşılandığı “Evde Temizlik” hizmetinde görev yapan ekipler, konuk oldukları evin bulaşıkları dahil tüm temizlik işlerini büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor.

“Seyhanlıların sağlığı, mutluluğu ve huzuru için görev yapıyoruz”

Hizmeti alan ihtiyaç sahibi bireyler memnuniyetlerini dile getirirken Başkan Akif Kemal Akay, Seyhan’da yaşayan tüm bireylerin sağlığı, huzuru ve mutluluğu için görev yaptıklarını kaydetti.

“Seyhan’da hiç kimse yalnız değil”

Yaşam alanları olan evlerde temizliğin temel bir ihtiyaç olduğunu ifade eden Başkan Akay, “Seyhan’da hiç kimse yalnız değil, tüm olanaklarımızla vatandaşlarımızın yanındayız. Yalnız yaşayıp farklı nedenlerle ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı, hasta ve engelli bireylerimize diğer sosyal desteklerimizin yanı sıra evde temizlik hizmetiyle de destek oluyoruz. Halkımızın tüm ihtiyaçları için tüm olanaklarımızla görevimizin başındayız. Her şey Seyhan ve Seyhanlı için” dedi.

ankahaber.net

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu