Sosyal Sorumluluk

Depremzede Serebral Palsili Yaren’in Yürüme Hayali Gerçek Oldu

Robotik cihazı enkaz altında kalan serebral palsili Yaren Coşkun’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla yeni cihaz hediye edildi. Anne Tuğba Coşkun, “Ankara’ya ağlayarak gelmiştik, şimdi yüzümüz gülüyor” dedi.

Adıyaman’da doğum sırasında oksijensiz kaldığı için beyni hasar gören ve yürüme güçlüğü çeken 14 yaşındaki Yaren Coşkun’un hayatı 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hediye ettiği robotik cihaz sayesinde değişti. Serebral palsili Yaren’in yürümesine destek amacıyla kullandığı bu cihaz, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerde ağır hasar gören evlerinde enkaz altında kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Yaren’in durumunu öğrenmesinin ardından verdiği talimatla yeniden alınan robotik cihaz, Coşkun Ailesi’ne teslim edildi.

“Artık Yüzümüz Gülüyor”

Yaren’in her gün belli egzersizleri yapması gerektiğini belirten anne Tuğba Coşkun, “Depremin ardından Ankara’ya geldik ve geçici olarak otele yerleştik. Yaren uzun bir süre hareketsiz kaldığı için vücudunda yaralar açıldı. Bizi arayarak, ‘Hem Yaren’in cihazını getirelim hem de sizi bir eve yerleştirelim’ dediler. Allah razı olsun, sesimizi duyurduktan sonra cihazımız geldi. 3 aylık aranın ardından kızım cihazına kavuştu. Hem deprem hem de Yaren’in böyle olması bizi çok yıkmıştı. Ankara’ya ağlayarak gelmiştik, şimdi yüzümüz gülüyor” dedi.

“Anneden Teşekkür”

Kızının ilerleyen günlerde Bilkent Şehir Hastanesi’nde kas gevşetme ameliyatı olacağını ve operasyon sonucunda artık robota ihtiyacı kalmadan destekli şekilde yürüyebileceğini belirten anne Coşkun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Akşam

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu