Haberler

Elazığ’da, Bedensel Engelli Birey Bozuk Yol Yüzünden Yere Düştü

Elazığ’da yaşayan bedensel engelli bir birey elektrikli sandalyesi ile ilerlerken yol bozuk olduğu için aniden dengesini kaybederek elektrikli sandalyesinden yere düştü. Yere düşen bedensel engelli bireyin yardımına çevredeki vatandaşlar koştu.

Elazığ’da bedensel engeli bulunan bir birey, elektrikli sandalyesi ile yolda giderken yol zemininde bulunan engebeler nedeniyle dengesini kaybederek yere düştü. Kendisini yerde bulan birey ne yapacağını bilemedi. Engelli bireyin yere düştüğünü fark eden vatandaşlar hemen yardımına koştu. O anlar ‘insanlık ölmemiş’ dedirtti.

“Bakımsız yollar yüzünden zorlanıyoruz”

Olay Baskil ilçesi Deliktaş köyünde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, yürüme engelli olan ve elektrikli sandalye ile hayatını devam ettiren Mustafa Gürsul, yolda dengesini kaybederek devrildi. Devrilmesini gören vatandaşlar bunun üzerine Gürsul’un yardımına koştu. Vatandaşların yardımı ile tekrar kendini toparlayan Gürsul, tekerlekli sandalyesi ile birlikte yoluna devam etti. Vatandaşların engelli bireye gösterdiği ise yürekleri ısıttı. Öte yandan, köylüler köy yolunun stabilize olmadığını ve bakımsız yollar nedeniyle zorlandıklarını ifade ederek, yetkililerden destek istedi.

tv100.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu