Kültür SanatEtkinlikler

Engelsiz Düşler Korosu’ndan Türk Sanat Müziği Konseri

Balıkesir Sakatlar Derneği’ne bağlı Engelsiz Düşler Korosu, Salih Tozan Kültür Merkezi’nde Türk Sanat Müziği konseri verdi. Konser, engelli bireylerin sosyalleşmesine ve özgüvenlerinin artmasına katkı sağladı.

Balıkesir Sakatlar Derneğine bağlı üyelerden oluşan Engelsiz Düşler Korosu Salih Tozan Kültür merkezinde konser verdi.

“Engelsiz Düşler Türk Sanat Müziği Topluluğu” tarafından birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği Türk Sanat Müziği Konseri düzenlendi. Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi faaliyetlerinden biri olan Engelsiz Düşler Türk Müziği Korosu çok özel üyeleri ile verdikleri konserle izleyicilerin beğenisini topladılar. Engelli bireylerin ağırlıklı olduğu, izleyicilerin de katılımları ile Başkan Zeki Uslu’nun organize ettiği Başkan yardımcısı Nigar Afacan’ın koordine ettiği ve Nilgül Bulca ‘nın şefliğini yaptığı koro izleyicilerin coşkulu alkışları ile taçlandırıldı.

TSD başkanı Zeki Uslu yaptığı açılış konuşmasında “Bu tür organizasyonlar ile engelli bireyler sosyalleşiyor, özgüvenleri artıyor, yaşama sevinçleri yükseliyor. Derneğimiz engelli bireylerin ve engelli çocuklarımızın yuvasıdır. Bu insanlara şehrin sosyal alanları, caddeleri, sokakları yeterince cevap veremediği için derneğimizde toplanıyorlar. Bizler de üye olup olmadığını bakmaksızın tüm engelli bireylere kapımızı açık tutarak onlara burada destek olmaya çalışıyoruz. Derneğimiz yönetim kurulu üyeleri ve gönüllü anneler nöbetleşe hizmet ediyorlar. Buradan yönetim kurulu üyelerime ve gönüllü annelere çok teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: İHA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu