Ajanda

Erciş’te, Engelli Bireyler Müzik Programı ile Eğlendi

Van’ın Erciş ilçesinde, Gençlik Merkezi’ndeki gönüllü gençler tarafından, engelli bireyler için program düzenlendi. Programa katılan engelli bireyler, çalınan müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Erciş Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi, ilçede rehabilitasyon merkezine giden zihinsel engelli bireyler için Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda program düzenledi. Programa aileleriyle katılan 30 engelli, çalınan müzik eşliğinde halay çekip gönüllerince eğlendi. Eğlencenin tadını çıkaran engellilere, çeşitli ikramlar yapıldı.

Erciş Gençlik Merkezi Sorumlusu Pınar Gülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 81 ilde eşzamanlı yaptığı “Mutlu Çarşamba” projesi kapsamında engelli bireyleri eğlendirdiklerini belirtti.

Gülen, “Engellilere balonlar verip, müzik eşliğinde halaylar çekerek eğlenmesini sağlıyoruz. Farkındalık yapmak anlamında kurumumuzda bu tarz faaliyetleri sürekli yapıyoruz. Gönüllü öğrencilerimiz bu konuda bize her türlü desteği sağlıyor. 30 zihinsel engelli kardeşimizi davet edip onlara çeşitli ikramlarda bulunup, gönüllerince eğlenmelerini sağladığımız için çok mutluyuz” dedi.

DHA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu