Haberler

Evlilik Vaadiyle Kandırılan Engelli Gencin Dramı

Karısını, “baldızım” diyerek tanıttı! Engelli genci evlilik vaadiyle 350 bin lira dolandırdı! Araştırmacı-Gazeteci Müge Anlı’yı izleyenler şaştı kaldı. Müge Anlı’nın bugünkü stüdyo konuğu, evlilik vaadiyle dolandırılan ve hem parası, hem de mutluluk hayallerini kaybeden Emre Korkmaz’dı. Emre Korkmaz; “Düğün yapıp uğruna 350 bin lira harcadığım karım Canan, tüm altınları alıp gitti. Üstelik eniştesi diye tanıttığı adam kocası çıktı” dedi.

Çanakkale’de evlenip mutlu bir yuva kurmayı düşleyen 31 yaşındaki Emre Korkmaz, komşuları aracılığı Ümit Dinçer isimli bir adamla tanıştı. İddiaya göre bu adamın İzmir’de yaşayan Canan isimli bir baldızı vardı. Canan isimli genç kadın, Çanakkale’ye gelerek Emre Korkmaz ile tanıştı. Kendisini görmeye gelen hayırlı kısmeti beğenen ve evlenmek için kolları sıvayan Korkmaz, nişanda; 40 bin lira değerinden ziynet eşyası ile 15 bin lira değerinde kıyafet aldı. Bir süre sonra dini nikah yapan çift, düğün için 250 bin lira para harcadı.

Daha resmi nikah yapmadan düğün yapan Emre Korkmaz, 2 ay sonra bebek müjdesiyle sevindi. Ancak bir gün Canan isimli kadın, tüm altınları alarak ailesinin yanına İzmir’e gitti. O andan sonra Canan’dan bir daha haber alamadı.

Hem parasını hem de hayallerini kaptıran Emre Korkmaz, yaşananları Müge Anlı’ya; “Ümit Dinçer, bana geldi. Canan’ı baldızı olarak tanıttı. Baldızı ile evleneyim diye beni ikna etti. Sonra da Ümit Dinçer ile Canan’ın evli olduğunu öğrendim. Mağdurum” diye anlattı.

televizyongazetesi.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu