Haberler

Ege Üniversitesi Yoğun Bakımında Yatan Yaşlı Kadına Cinsel İstismar!

Yoğun bakımda yaşlı kadına cinsel istismar olayı pes dedirtti. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli bir hemşirenin yoğun bakımda tedavi görmekte olan 61 yaşındaki kanser hastası kadına cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

Yoğun bakımda yaşandığı iddia edilen ve kısa sürede gündemde yer alan olayla ilgili tepkiler çığ gibi büyürken olayın detayları da araştırılmaya başlandı. Erkek hemşirenin 61 yaşındaki kanser hastası kadına yoğun bakımda cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınarak tutuklandığı öğrenildi. Yoğun bakımdaki istismar olayının görüntülerinin hastanenin güvenlik kamerasına yansıdığı bilgisine ulaşılırken tutuklanan hemşirenin de ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul ettiği ve pişman olduğunu söylediği kaydedildi.

“Yoğun Bakımda Skandal Olay”

Alınan bilgilere göre olay, 17 Mayıs günü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi’nde yaşandı. Hastanede görevli olan sağlık bakım çalışanının müdürüne gidip aynı hastanede hemşire olarak çalışan 29 yaşındaki E.K.’nin hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 61 yaşındaki N.C.’ye yoğun bakım odasındaki yatağında cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

“Şikayet Edildi”

Sağlık bakım müdürü, gelen şikayet üzerine diğer hemşirelerin de görüşlerini aldı ve olayın doğru olduğunu öğrendikten sonra şikayet için polis merkezine gitti ve yaşananları anlattı. Yapılan şikayet üzerine hastanede görevli erkek hemşire polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

“Hayatını Kaybetti”

Yoğun bakımdaki yatağında erkek hemşire tarafından cinsel istismara uğradığı iddia edilen 61 yaşındaki N.C.’nin dün hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Vefatının ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morgunda otopsisi yapılan hastanın cenazesi bugün ailesine teslim edilerek İzmir’in Buca ilçesinde toprağa verildi.

“Kamera Kayıtları İncelendi”

Yapılan şikayet üzerine iddiaların odağındaki erkek hemşire gözaltına alınırken hastanenin güvenlik kamerası kayıtları da incelenmek üzere Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Polis ekipleri, kamera görüntüleri ile ilgili bir tutanak hazırladı ve söz konusu tutanakta, 20 dakikalık görüntü kaydında hemşire E.K.’nin baygın halde bulunan hasta N.C.’nin yanına geldiği ve ilaç verdiği anlar, E.K.’nin hastanın sol tarafına geçerek kendisine doğru çektiği ve tekrar ilaç verdiği, cinsel istismarda bulunduğu anların yer aldığı belirtildi.

“İfadesinde Hakkındaki Suçlamaları Kabul Etti”

Yapılan şikayet üzerine polis ekipleri tarafından gözaltına alınan erkek hemşire E.K. ise verdiği ifadede hakkındaki suçlamaları kabul etti. E.K.’nin ifadesinde, yoğun bakımda tedavi gören N.C.’ye cinsel istismar teşebbüsünde bulunduğunu, hastanın bilinci kapalı olduğu için olayın teşebbüste kaldığını ve pişman olduğunu söylediği kaydedildi.

“Tutuklandı”

Söz konusu olay anında E.K.’yi gördüğü öğrenilen E.E. isimli hemşirenin de ifadesine başvuruldu. Polis merkezindeki işlemleri tamamlanan ve ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği’ne götürülen E.K., buradaki işlemlerden sonra adliyeye sevk edildi. E.K., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderilirken, konuyla ilgili Ege Üniversitesi Hastanesi yönetimi tarafından da yoğun bakımdaki hastaya yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanan hemşire E.K. hakkında disiplin soruşturması başlatıldığı bilgisine de yer verildi.

tum-haberler.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu