SporTeknoloji

Milli Sporcu, Yüksek Teknoloji İşitme Cihazı ile Başarılar Elde Etti

Yüksek teknoloji işitme cihazı ile dünya üçüncüsü ve olimpiyat ikincisi oldu. Milli sporcu Emirhan Gürsoy Si-Ser firmasının kendisine sağladığı işitme cihazı ile dünya üçüncülüğü ve olimpiyat ikinciliği dereceleri ile Türkiye’nin gururu oldu.

Gürsoy, karate branşında milli forma ile başarılarında işitme engelini yüksek teknoloji işitme cihazı ile aştı. İşitme engelini yüksek teknoloji ve üstün akustik donanımlı akıllı teknoloji cihazla aştı, dünya üçüncüsü ve olimpiyat ikincisi oldu.

Yaklaşık 2 yıldır yerli ve milli, akıllı teknoloji işitme cihazı ile antrenman yapan milli sporcu, antrenmanlarda kendisine en fazla sorun yaşatan komutları işitme konusunda en büyük zorluğu aşarak ülkemize uluslararası alanda dereceler kazandırdı.

Eskişehir’de yapılacak olan ‘İşitme bilinci ve sanata evet’ adlı uluslararası sempozyuma da katılacak olan milli sporcu Emirhan Gürsoy, katılımcılar ile işitme konusunda yaşadığı sorunlar ve başarıya giden hikâyesi hakkında bilgi sunarak etkinliğe katılacak.

İşitme cihazları yöneticileri ve AGAÇ ailesi, spor yapan ve duyma sorunu yaşayan tüm sporculara destek olmak için milli ve yerli yüksek teknoloji ile hazır olduklarını belirterek, milli derecelerde başarılara destek olmak için tüm teknoloji alt yapılarını güçlü destekle kullanmaya hazır olduklarını belirttiler.

igfhaber.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu